Doprava, ubytování

Doprava

Jak se dostat na Výstaviště České Budějovice / do Českých Budějovic:

  • Autem

Na dálnici a rychlostní silnici z Prahy, Brna a Ostravy je potřeba mít dálniční známku. Koupit ji lze na hraničních přechodech, u čerpacích stanic a na poště.

Na silnících ve městě České Budějovice prosím sledujte dopravní značení s názvem "Výstaviště".

 

  • Autobusem, Vlakem

Z Prahy, Brna, Plzně a dalších větších měst jezdí do Českých Budějovic denně několik autobusových i vlakových spojů. Detailní informace o konkrétních spojích můžete nalézt kupříkladu na následujících stránkách:

 

  • Městskou hromadnou dopravou

Nejsnadnější a nejpohodlnější variantu dopravy do areálu výstaviště pro návštěvníky, přijíždějící do Českých Budějovic autobusem či vlakem, představuje využití českobudějovické MHD. Přímo k areálu výstaviště zajíždějí od autobusového a vlakového nádraží linky č. 1, 3, 21 a 53 (noční linka). Bližší informace o jízdních řádech těchto linek se dozvíte na stránkách Dopravního podniku města České Budějovice.

 

Ubytování v Českých Budějovicích

Město České Budějovice coby krajská metropole jižních Čech disponuje množstvím ubytovacích kapacit v hromadných ubytovacích zařízeních různých kategorií, kvality a šíře nabízených služeb i cenové dostupnosti.

Pro vyhledání vhodného ubytování ve městě po dobu vašeho pobytu na Země živitelce můžete využít kupříkladu informační portál InBudejovice.cz.

 

O městě České Budějovice

České Budějovice jsou statutární město a správní a kulturní metropole Jihočeského kraje. Leží v Českobudějovické pánvi na soutoku řek Vltava a Malše, mají přes 93 tisíc obyvatel a nachází se v nich řada historických památek a muzeí. Pro ně a blízkost dalších historicky cenných míst (Hluboká nad Vltavou, Český Krumlov, Zlatá Koruna, Vyšší Brod, Třeboň atd.) jsou častým cílem turistů. Ve městě sídlí Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích a biskup římskokatolické českobudějovické diecéze. Historické centrum města bylo vyhlášeno 19. března 1980 městskou památkovou rezervací. (zdroj: Wikipedie)

Více informací o městě a dění v něm naleznete kupříkladu na následujících stránkách:

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace