Země živitelka, 47. ročník

26. srpna - 31. srpna 2021


Výstaviště České Budějovice a.s.

Husova 523/30

370 05 České Budějovice


Kontakt

Infolinka pro návštěvníky

+420 770 165 901

info@vcb.cz

 GENERÁLNÍ PARTNER AGROSALONU ZEMĚ ŽIVITELKAbudvar logo

Mezinárodní agrosalon ZEMĚ ŽIVITELKA

123 017 návštěvníků • 581 vystavovatelů • 19 zúčastněných zemí • 15 ha výstavní plochy

inspiracím k činům

47. ročník Země živitelky začíná ve čtvrtek 26. srpna 2021 . Země živitelka je největší a nejvýznamnější agrosalon svého typu zaměřující se na zemědělský sektor napříč všemi jeho obory v České republice a na Slovensku. Agrosalon propaguje i české potraviny. Země živitelka nabízí návštěvníkům nejširší nabídku  zemědělských oborů na jednom místě, novinky z oborů zemědělské techniky, myslivosti, včelařství, rybářství, potravinářství nebo chovu hospodářských zvířat, komplexní prezentaci zemědělství od historie po současné trendy, i novinky v oblasti výzkumu a vzdělávání.

Jednotlivé zemědělské obory jsou prezentovány napříč celým areálem, mají své pavilony a svůj vlastní program. Zemědělské technice je věnována největší část areálu, jsou to zejména hlavní trasy a také pavilon Z. Na předvadišti probíhá atraktivní doprovodný program, v pavilonech D1 až D3 a v mobilních kotcích a boxech jsou ustájena hospodářská zvířata, pavilon T1 patří českým výrobcům nabízejícím kvalitní české potraviny, které je možné ochutnat i zakoupit za zvýhodněné ceny. Pravidelně zde vystavují odborné organizace, zemědělské instituce a firmy, které doplňují expozice jednotlivých krajů ČR. Všechny organizace, které jsou v pavilonu T1, poskytují odborné informace veřejnosti včetně informačních materiálů.

Soutěž o nejlepší vystavený exponát ZLATÝ KLAS, kterou vyhlašuje Ministerstvo zemědělství, se stala již nedílnou součástí Mezinárodního agrosalonu Země živitelka a probíhá pod záštitou ministra zemědělství. Soutěžními exponáty jsou špičkové výrobky a novinky z oblasti techniky i mechanizace prací v zemědělství, vědy a výzkumu v zemědělství nebo opravárenství, dále exponáty z potravinářství, lesního a vodního hospodářství, z oblasti ochrany životního prostředí. Soutěžní exponáty se dělí do 4 kategorií: rostlinná výroba; živočišná výroba; mechanizace; potravinářství a zpracovatelský průmysl. Ocenění uděluje soutěžní porota složená z odborníků (zástupci Ministerstva zemědělství, odborného školství, výzkumných ústavů, kontrolních institucí zemědělsko-potravinářského komplexu). Každý rok se v soutěži může rozdělit až 30 ocenění. Soutěžní porota má možnost udělit ocenění ZLATÝ KLAS S KYTIČKOU exponátu představující mimořádný přínos pro ochranu životního prostředí a v případě produktů potravinového charakteru jsou to potraviny, jež se vyznačují mimořádně kvalitativními parametry a standardy. 

Po celou dobu Země živitelky probíhají odborné semináře, programy i bohatý doprovodný program.

 Spolupořadateli Země živitelky jsou Země živitelka podporuje české výrobce kvalitních potravin.

Protiepidemiologická opatření  / Závazná pravidla účasti/návštěvy

Závazná pravidla pro konání veletrhů a prodejních hospodářských výstav jsou stanovena v opatření Ministerstva zdravotnictví ČR č.j. MZDR 14601/2021-22/MIN/KAN ze dne 30.7.2021, v odstavci 10 a MZDR 15757/2020-56/MIN/KAN ze dne 30.7.2021.

 • Návštěvníci musí dodržovat rozestupy alespoň 1,5 m, nejde-li o osoby ze společné domácnosti.
 • Organizátor umožní využití nejvýše 75% maximální možné kapacity výstavních pavilonů.
 • Ve vnitřních prostorách pavilonů je nutné mít nasazený respirátor či jiný ochranný prostředek bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 94% (třída FFP2 / KN 95). To neplatí po dobu nezbytně nutnou ke konzumaci potravin a pokrmů včetně nápojů.
 • V případě konzumace potravin a nápojů u stolu mohou u jednoho stolu sedět nejvýše 4 osoby, s výjimkou osob ze společné domácnosti; jedná-li se o stůl s 10 a více místy k sezení, může u něj sedět více osob tak, že mezi skupinami nejvýše 4 osob, s výjimkou osob ze společné domácnosti, je rozestup alespoň 1,5 metru.

 Závazná pravidla návštěvy restauračních provozů

V případě konzumace potravin a nápojů u stolu mohou u jednoho stolu sedět nejvýše 4 osoby, s výjimkou osob ze společné domácnosti; jedná-li se o stůl s 10 a více místy k sezení, může u něj sedět více osob tak, že mezi skupinami nejvýše 4 osob, s výjimkou osob ze společné domácnosti, je rozestup alespoň 1,5 metru.
V případě návštěvy restauračních provozů uvnitř areálu (Pivovarská zahrada, Rybářská bašta a Občerstvovací zóna 202) platí navíc následující pravidla:

Zákazník musí být vždy usazen.

Zákazník nesmí vstoupit do provozovny, vykazuje-li klinické příznaky onemocnění covid-19 anebo není-li, s výjimkou dítěte do 6 let věku, na místě schopen prokázat svou bezinfekčnost následujícím způsobem:

 • Dokladem o provedeném negativním RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, který nesmí být starší než 7 dnů
 • dokladem o provedeném negativním POC testu (antigenní) na přítomnost antigenu viru 
 • Národním certifikátem o provedeném nebo dokončeném očkování, s tím, že od aplikace konečné dávky uplynulo nejméně 14 dní,
 • dokladem o prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covid-19 s tím, že uplynula doba izolace a od prvního potitivního POC antigenního nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní,
 • podstoupením preventivního antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou s negativním výsledkem.

PŘED VSTUPEM DO RESTAURAČNÍHO PROVOZU MŮŽETE TAKÉ POUŽÍT VLASTNÍ TESTOVACÍ SADU A PROKÁZAT SE NEGATIVNÍM TESTEM NA MÍSTĚ.

Samotest k otestování na místě zakoupíte na infostánku Výstaviště na ploše 307 za 60 Kč. Můžete použít i vlastní testovací sadu. Otestovat se můžete také v testovacím centru před hlavní bránou Výstaviště. V občerstvovacích zónách  budou prováděny kontroly KHS.

Proč navštívit Země živitelku

 • 581 vystavovatelů 
 • 123 017 návštěvníků
 • přes 21 000 mvýstavních ploch
 • okolo 20 zúčastněných zemí
 • bohatý kulturní i odborný program
 • program i pro rodiny s dětmi
 • 6 dnů plných netradičních zážitků

 

Na co se můžete těšit

Reakce návštěvníků na ročník 2019

Marie V., České Budějovice

Marie B.

Josef P., Plzeň

Nikola Š., Lipová, Karlovarský kraj

Jirka V.

Aktuality

ZŽ 2021: PROTIEPIDEMIOLOGICKÁ OPATŘENÍ / ZÁVAZNÁ PRAVIDLA ÚČASTI/NÁVŠTĚVY

ZŽ 2021: PROTIEPIDEMIOLOGICKÁ OPATŘENÍ / ZÁVAZNÁ PRAVIDLA ÚČASTI/NÁVŠTĚVY

12.8. 2021 21:29:00 Závazná pravidla pro konání veletrhů a prodejních hospodářských výstav jsou stanovena v opatření Ministerstva zdravotnictví ČR č.j. MZDR 14601/2021-22/MIN/KAN ze dne 30.7.2021, v odstavci 10 a MZDR 15757/2020-56/MIN/KAN ze dne 30.7.2021.
HISTORICKÉ STROJE Z MUZEIÍ I OD SOUKROMÝCH SBĚRATELŮ UVIDÍTE NA LETOŠNÍ ZŽ 2021!

HISTORICKÉ STROJE Z MUZEIÍ I OD SOUKROMÝCH SBĚRATELŮ UVIDÍTE NA LETOŠNÍ ZŽ 2021!

22.8. 2021 17:49:00 V nově otevřeném Národním pavilonu Z bude vystavena historická zemědělská technika, a to traktory značky Zetor, které jsou součástí sbírky Národního zemědělského muzea.
DĚTSKÝ ZEMĚDĚLSKÝ SVĚT TRADIČNÍ SOUČÁST ZŽ

DĚTSKÝ ZEMĚDĚLSKÝ SVĚT TRADIČNÍ SOUČÁST ZŽ

22.8. 2021 17:44:00 Hravá farma, Dýňobraní, naučné stezky, dětská šlapací zemědělská technika, historický kolotoč a mnohem víc na letošním agrosalonu Země živitelka!
ZŽ2021: DĚTSKÝ ZEMĚDĚLSKÝ SVĚT I LETOS

ZŽ2021: DĚTSKÝ ZEMĚDĚLSKÝ SVĚT I LETOS

20.8. 2021 16:18:00 6 dní nabitého programu pro celou rodinu
UZAVŘENÍ AREÁLU VÝSTAVIŠTĚ PRO VEŘEJNOST

UZAVŘENÍ AREÁLU VÝSTAVIŠTĚ PRO VEŘEJNOST

20.8. 2021 15:40:00 20. - 25.9. a 1. - 2.9.

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI:

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI:

Autocentrum DAVOCAR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace