UNIKÁTNÍ ZEMĚDĚLSKÁ TECHNIKA I HISTORICKÉ STROJE

23.7. 2019 10:34:00

Historické zemědělské stroje i rekordní a unikátní techniku budou moci návštěvníci opět potkat při své cestě napříč agrosalonem.

Vystaveno bude rozmetadlo TerraGator, které je zajímavé tím, že má vpředu pouze jedno kolo. Jedná se o jediný tříkolový stroj používající stejnou velikost přední pneumatiky jako u kol zadní nápravy.

Přední kolo je poháněno hydromotorem Rexroth, jehož tlakový a regulační systém je ovládán prostřednictvím terminálu Falcon VT umístěného v kabině vozidla. Dva předem nastavené tlaky v pneumatikách může přenastavovat a opakovaně vyvolávat řidič vozidla, který tak může volit optimální tlak a tedy i potřebný záběr kola za všech provozních podmínek. Lze tedy například nastavovat nižší tlak v pneumatice pro jízdu po porostu a vyšší tlak v pneumatice pro práci na orné půdě nebo pro jízdu do svahu. Tato nastavení lze upravovat a aktivovat prostřednictvím ovládacího joysticku. Pohon předního kola se automaticky odpojuje při jízdě po silniční komunikaci.

Stroj Terra-Gator 8333 je jediným tříkolovým aplikátorem na trhu, který je možno vybavit pneumatikami stejné velikosti na všech třech kolech. Šířka pneumatik činící 1 080 mm a poskytuje vynikající průchodnost, pomocí použití pneumatik Michelin MegaXBib M28 o rozměrech 1050/50 R32 TL 178 A8s pro šetrnou práci na zemědělské půdě.

ZDROJ: https://zeppelin.cz

FOTO: http://www.challenger-ag.com

UNIKÁTNÍ ZEMĚDĚLSKÁ TECHNIKA I HISTORICKÉ STROJE
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
?>