ZŽ2021: DĚTSKÝ ZEMĚDĚLSKÝ SVĚT I LETOS

20.8. 2021 16:18:00

6 dní nabitého programu pro celou rodinu

Pro děti již 4. rokem je součástí agrosalonu Země živitelka Dětský zemědělský svět, kde se ti nejmenší návštěvníci stávají malými farmáři (suší seno, které taky na noc kopí, aby nezmoklo), orají políčko, pohrát si můžou v dřevěném kravínu, ale i soutěžit o super dárky. Strýček Dýňák přijede z Lednice a přiveze s sebou dýně i dřevěné koníky vyřezané ze starých sudů od vína. Chybět nebudou ani skákací hrady, dětské šlapací traktory. Od pátku do neděle bude probíhat navíc ještě řemeslný program – děti budou moct stavět z cihel s maltou malé domečky, vyrábět loutky nebo hračky. V mobilní laboratoři – v karavanu, který se promění ve vědecký showroom, budou pomocí mikroskopů pozorovat půdu a živočichy v ní.

Vystaveny budou historické traktory (z Národního zemědělského muzea, Jihočeského zemědělského muzea i od soukromých sběratelů), i moderní technika, kterou si budou moci uvnitř kabiny otestovat na vlastní kůži.

A samozřejmě velké množství zvířat – krávy, rekordní množství koní, prasata i malá selátka…atd.

Každý rok jsou na živitelce novinky - letošní rok to jsou třeba koně NORICI, což jsou mohutní, zejména pracovní koně, jejichž rysy lze pozorovat už u koní husitů a používali se na koněspřežní železnici pro přepravu soli, poprvé bude utkání - šampionát v rychlostní střiži ovcí- typická soutěž zejména pro Nový Zéland nebo Austrálii, nový sestřih dostane až 120 ovcí. Celou dobu probíhá v Pivovarské zahradě doprovodný kulturní program.

Vstupenky se dají koupit online, agrosalon začíná ve čtvrtek a končí poslední srpnový den.

Facebook Výstaviště, instagram: @vystavistecb

ZŽ2021: DĚTSKÝ ZEMĚDĚLSKÝ SVĚT I LETOS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
?>