Dětský zemědělský svět

30.6. 2017 14:47:00

Významná část areálu bude vyhrazena pro naučnou stezku, dětský zemědělský koutek, živou farmu, lesní školu a další aktivity.

Po celou dobu Země živitelky bude fungovat DĚTSKÁ FARMA. Z malých návštěvníků se stanou farmáři, kteří si nejen vyzkouší téměř vše, co k zemědělství a farmaření patří, ale za splnění úkolů můžou i „nakupovat“ ve farmářském krámku. Pečení housek, dojení, soutěže a mnoho dalšího, kde si malí i velcí přijdou na své.

Svátek dětí, dýní a strašidel – to je DÝŇOBRANÍ.  Za tónů pohádkových písniček vznikne tvořivá dýňová dílna, probíhat budou soutěže a to vše za asistence Strýčka Dýňa a DJ Dýňáka. Rodiče můžou zatím odpočívat a ochutnávat první burčák.

V rámci doprovodného programu mezinárodního agrosalonu Země živitelka budou připraveny pro děti a laickou veřejnost ukázky lesní pedagogiky. Návštěvníci se dozvědí, jak poznají obyvatele lesa podle jejich pobytových znamení, seznámí se s činnostmi v lese. Děti si budou moci vyzkoušet práci těžaře a historické plavení dříví s vlastnoručně vyrobeným vorem. Seznámí se s lesními bylinami, které jsou vhodné pro výrobu zdravého a osvěžujícího nápoje.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
?>