27. srpna

Vyberte si den

PIVOVARSKÁ ZAHRADA

 

DEN REGIONÁLNÍCH STANIC ČESKÉHO ROZHLASU

10:00 - 10:30 Marcel Zmožek

10:30 - 11:00 Jana Chládková a Pontiac

11:00 - 11:30 Leona Machálková

11:30 - 12:00 Jana Chládková a Pontiac

12:00 - 12:30 Pavel Vítek

12:30 - 13:00 Duo Kamelie

13:00 - 14:00 ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ NA VLNÁCH REGIONÁLNÍCH STANIC ČRo Slavné dvojice – speciál: Václav Vydra a Jana Boušková

14:00 - 14:30 Petra Janů

14:30 - 15:00 Jana Chládková a Pontiac

15:00 - 15:30 David Deyl

15:30 - 16:00 Jakub Smolík

16:00 - 17:00 ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ NA VLNÁCH REGIONÁLNÍCH STANIC ČRo Humoriáda – speciál:

Uršula Kluková, Petra Černocká, Ondřej Kepka

17:00 - 17:30 Petra Černocká a Jiří Pracný

 

SLAVNOSTNÍ POKLEPÁNÍ ZÁKLADNÍHO KAMENE K ZAHÁJENÍ STAVBY POBOČKY NÁRODNÍHO ZEMĚDĚLSKÉHO MUZEA V AREÁLU VÝSTAVIŠTĚ ČESKÉ BUDĚJOVICE

 

09:00 – 09:30

hosté: Martin Karban, předseda představenstva Výstaviště České Budějovice a.s.

Miroslav Toman, ministr zemědělství ČR

zástupci Národního zemědělského muzea a Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu, a. s.

 

Odborný program Předvadiště I

pořadatelé ukázek: SŠ chovu koní a jezdectví Kladruby nad Labem, Zemský hřebčinec Písek

s.p.o., Svaz chovatelů ovcí a koz z.s., Jihočeský svaz chovatelů koní, Jihočeský chovatel a.s., Klub

chovatelů plemene Dexter

 

10:00 – 10:30 ukázka jízdárny a poslušnosti, SŠChKJ Kladruby nad Labem

10:30 – 11:30 chovatelská ukázka plemenných koní + oslíci, Jihočeský svaz chovatelů koní

11:30 – 12:30 koně volně, Jihočeský svaz chovatelů koní

12:30 – 13:00 ukázka výcvikové hodiny žáků SŠChKJ Kladruby nad Labem + Pas–de–deux

s jezdkyní v dámském sedle a jezdcem v uniformě, NH Kladruby nad Labem

13:00 – 13:30 předvedení plemene Dexter, Klub chovatelů plemene Dexter

13:30 – 15:00 ukázky využití koní + oslíci, Jihočeský svaz chovatelů koní

15:00 – 16:00 přehlídka plemen ovcí a koz, ukázka práce ovčáckých psů s ovcemi,

Svaz chovatelů ovcí a koz, z.s.

16:00 – 16:30 jezdecká čtverylka, SŠChKJ Kladruby nad Labem

 

Odborný program

Předvadiště II - prostor bývalého amfiteátru

PÁTEK 27. 8. 2021 – ÚTERÝ 31. 8. 2021

VÝSTAVA NORICKÝCH KONÍ

PROGRAM:

předvedení na ruce / hřebci, klisny, klisny s hříbaty, ukázka pohybu v kroku a klusu

předvedení Sh-arabů na ruce / ukázka pohybu v kroku a klusu

ovladatelnost v kládě / ukázka ovladatelnosti koní v zápřeži a manipulace s dlouhým dřívím

při práci koní v lese

čtverylka - kočáry v páru / ukázka ovladatelnosti spřežení, zrcadlový pohyb obou zápřeží.

spřežení klisen s hříbaty / ukázka poslušnosti a ovladatelnosti klisen i hříbat

zápřež v historickém postroji / předvedení spřežení v historických formanských postrojích,

které se používaly v minulosti pro přepravu nákladů pomocí koní

tandem ve voze a pod sedlem / zápřež dvou koní za sebou - zápřež je náročná na poslušnost

a ovladatelnost koní a je ukázkou jejich charakteru

předvedení Sh-arabů pod sedlem - čtverylka / společné předvedení 4 klisen jezdci v

uniformách Rakousko-Uherské armády, ukázka práce koní ve skupině a ovladatelnost v

základních chodech a při předvedení základních cviků drezury

čtyřspřeží / používá se v soutěžích spřežení u teplokrevných koní, často u starokladrubských

koní nebo v historických šlechtických zápřežích

čtverylka Noriků pod sedlem / noričtí koně, chladnokrevné plemeno využívané především k

tahu a k těžké práci při ukázce jejich využití i jako koní jezdeckých, vhodných pro začátečníky,

agroturistiku a klidné vyjížďky

slalom s kládou / disciplína ze soutěží chladnokrevných koní, orientace mezi překážkami a práce s kládou

 

Odborný program

Pódium mezi pavilony R1 a R3

PROGRAM ČESKOMORAVSKÉ MYSLIVECKÉ JEDNOTY, z.s.

pódium mezi pavilony R1 a R3

 

10:00 lovecká kynologie

10:30 ukázka sokolnictví – Klub sokolníků

11:00 okresní myslivecký spolek Strakonice a jeho aktivity

11:30 lovecká kynologie

12:00 jezevec Kuba

12:30 ukázka sokolnictví – Klub sokolníků

13:30 Pro zvěřinu přímo k myslivcům – poradna

14:00 Okresní myslivecký spolek Strakonice a jeho aktivity

14:30 jezevec Kuba

15:00 Pro zvěřinu přímo k myslivcům – poradna

15:30 ukázka sokolnictví – Klub sokolníků

 

Odborný program

Ostatní

SEMINÁŘE

Národní pavilon Z, 1. patro

 

09:00 – 12:00 Představenstvo Agrární komory ČR + Dozorčí rada Agrární komory ČR, neveřejné

09:00 – 12:00 seminář: „Nová Společná zemědělská politika – venkov a pozemkové úpravy v praxi“, pořádá Spolek pro obnovu venkova ČR

13:00 – 16:00 diskuzní fórum „Ovoce 2021“, pořádá Unie ovocnářů jižních a západních Čech, z.s.

13:00 – 18:00 seminář: „Jak získat zahraniční pracovníky do zemědělství, lesnictví

a potravinářství“, pořádá Ministerstvo zemědělství ČR

Možnosti zaměstnávání pracovníků ze zahraničí v oblasti zemědělství,

potravinářství nebo lesnictví. Informace o programech řízené ekonomické

migrace, které jsou realizovány v gesci různých rezortů státní správy.

14:30 – 18:00 „Budoucnost zemědělství a českého venkova a následná diskuze k prioritám politických stran po volbách v sektoru zemědělství, potravinářství a lesnictví“

Zemědělský svaz, Zemědělský výbor Poslanecké sněmovny

TISKOVÉ KONFERENCE

Tiskové středisko, pavilon T1

 

13:00 – 14:30 Tisková konference k výsledkům sklizně, pořádá Agrární komora ČR

a Ministerstvo zemědělství ČR

 

Změna programu vyhrazena.

Fotografie

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI:

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI:

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace