ZŽ 2021: PROTIEPIDEMIOLOGICKÁ OPATŘENÍ / ZÁVAZNÁ PRAVIDLA ÚČASTI/NÁVŠTĚVY

12.8. 2021 21:29:00

Závazná pravidla pro konání veletrhů a prodejních hospodářských výstav jsou stanovena v opatření Ministerstva zdravotnictví ČR č.j. MZDR 14601/2021-22/MIN/KAN ze dne 30.7.2021, v odstavci 10 a MZDR 15757/2020-56/MIN/KAN ze dne 30.7.2021.

 • Návštěvníci musí dodržovat rozestupy alespoň 1,5 m, nejde-li o osoby ze společné domácnosti.
 • Organizátor umožní využití nejvýše 75% maximální možné kapacity výstavních pavilonů.
 • Ve vnitřních prostorách pavilonů je nutné mít nasazený respirátor či jiný ochranný prostředek bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 94% (třída FFP2 / KN 95). To neplatí po dobu nezbytně nutnou ke konzumaci potravin a pokrmů včetně nápojů.
 • V případě konzumace potravin a nápojů u stolu mohou u jednoho stolu sedět nejvýše 4 osoby, s výjimkou osob ze společné domácnosti; jedná-li se o stůl s 10 a více místy k sezení, může u něj sedět více osob tak, že mezi skupinami nejvýše 4 osob, s výjimkou osob ze společné domácnosti, je rozestup alespoň 1,5 metru.
 • Závazná pravidla návštěvy restauračních provozů

  V případě konzumace potravin a nápojů u stolu mohou u jednoho stolu sedět nejvýše 4 osoby, s výjimkou osob ze společné domácnosti; jedná-li se o stůl s 10 a více místy k sezení, může u něj sedět více osob tak, že mezi skupinami nejvýše 4 osob, s výjimkou osob ze společné domácnosti, je rozestup alespoň 1,5 metru.
  V případě návštěvy restauračních provozů uvnitř areálu (Pivovarská zahrada, Rybářská bašta a Občerstvovací zóna 202) platí navíc následující pravidla:

  Zákazník musí být vždy usazen.

  Zákazník nesmí vstoupit do provozovny, vykazuje-li klinické příznaky onemocnění covid-19 anebo není-li, s výjimkou dítěte do 6 let věku, na místě schopen prokázat svou bezinfekčnost následujícím způsobem:

  • Dokladem o provedeném negativním RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, který nesmí být starší než 7 dnů
  • dokladem o provedeném negativním POC testu (antigenní) na přítomnost antigenu viru 
  • Národním certifikátem o provedeném nebo dokončeném očkování, s tím, že od aplikace konečné dávky uplynulo nejméně 14 dní,
  • dokladem o prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covid-19 s tím, že uplynula doba izolace a od prvního potitivního POC antigenního nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní,
  • podstoupením preventivního antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou s negativním výsledkem.

PŘED VSTUPEM DO RESTAURAČNÍHO PROVOZU MŮŽETE TAKÉ POUŽÍT VLASTNÍ TESTOVACÍ SADU A PROKÁZAT SE NEGATIVNÍM TESTEM NA MÍSTĚ.

Samotest k otestování na místě zakoupíte na infostánku Výstaviště na ploše 307 za 60 Kč. Můžete použít i vlastní testovací sadu. Otestovat se můžete také v testovacím centru před hlavní bránou Výstaviště. V občerstvovacích zónách  budou prováděny kontroly KHS.

ZŽ 2021: PROTIEPIDEMIOLOGICKÁ OPATŘENÍ / ZÁVAZNÁ PRAVIDLA ÚČASTI/NÁVŠTĚVY
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
?>