Doprava, ubytování

Doprava

Jak se dostat na Výstaviště České Budějovice / do Českých Budějovic:

  • AUTEM

Na dálnici a rychlostní silnici z Prahy, Brna a Ostravy je potřeba mít dálniční známku. Koupit ji lze na hraničních přechodech, u čerpacích stanic a na poště.

Na silnících ve městě České Budějovice sledujte dopravní značení s názvem "Výstaviště". GPS: 48.9789236N, 14.4608800E

  • AUTOBUSEM, VLAKEM

Z Prahy, Brna, Plzně a dalších větších měst jezdí do Českých Budějovic denně několik autobusových i vlakových spojů. Detailní informace o konkrétních spojích můžete najít například na následujících stránkách:

  • MĚSTSKOU HROMADNOU DOPRAVOU

Nejsnadnější a nejpohodlnější varianta dopravy do areálu Výstaviště pro návštěvníky, přijíždějící do Českých Budějovic autobusem nebo vlakem, je využití českobudějovické MHD. Přímo k areálu Výstaviště zajíždějí z autobusového a vlakového nádraží linky č. 1, 3, 4, a 53 (noční linka). Bližší informace o jízdních řádech těchto linek najdete na stránkách Dopravního podniku města České Budějovice.

Ubytování v Českých Budějovicích

Město České Budějovice je krajská metropole jižních Čech a disponuje množstvím ubytovacích kapacit v hromadných ubytovacích zařízeních různých kategorií, kvality a šíře nabízených služeb i cenové dostupnosti.

Pro vyhledání vhodného ubytování ve městě po dobu Vašeho pobytu na Země živitelce můžete využít např. informační portál InBudejovice.cz.

O městě České Budějovice

České Budějovice jsou s 95 tisíci obyvateli největším městem Jihočeského kraje a jeho hospodářským, správním a kulturním centrem. Jsou sídlem několika vysokých škol, důležitých veřejných institucí a úřadů.

Sídlí zde světoznámé firmy s dlouhou tradicí, například: Koh-i-noor Hardtmuth, a.s., nebo Budějovický Budvar, n.p.

Město píše svou historii již od roku 1265, kdy ho založil český král Přemysl Otakara II. jako oporu své moci proti rozvětvenému a vlivnému šlechtickému klanu Vítkovců, neboli Pánů z Růže (např. Rožmberkové, z Hradce, z Landštejna). Podrobněji se o historii města dočtete zde.

(zdroj: www.c-budejovice.cz)

Více informací o městě najdete např. na následujících stránkách:

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
?>