Návštěvníci

Vítejte na Země živitelce 2021

inspiracím k činům

Země živitelka je jedinou výstavou u nás, která zahrnuje celý zemědělsko-potravinářský sektor. 

Tradičně je v rámci Země živitelky zastoupena zemědělská technika a služby pro zemědělství, rostlinná a živočišná výroba, potravinářstvítechnologie, lesní a vodní hospodářství, ekologické zemědělství, myslivci, rybáři , včelaři i drobní chovatelé, jednotlivé zemědělské obory jsou prezentovány napříč celým areálem, mají  své pavilony i svůj vlastní program.

Konec srpna je pro všechny zemědělce oslavou bohaté úrody a svátkem sklizně. V sobotu společně slavíme NÁRODNÍ DOŽÍNKY. Dožínkový průvod v čele s nejvyššími představiteli státu a vlády doprovází lidé v krojích s dožínkovými věnci, mažoretky, živá hudba, myslivci s dravci a loveckými psy, koně s jezdci. Slavnostní zahájení Národních dožínek probíhá v Pivovarské zahradě.  

Zemědělství formou hry a poznávání - DĚTSKÝ ZEMĚDĚLSKÝ SVĚT  se stal už tradiční součástí Země živitelky. Představuje interaktivního průvodce pro malé i velké návštěvníky. Významná část areálu je vyhrazena pro hravé farmy, naučné stezky, dětský zemědělský koutek, skákací hrady, lesní pedagogiku, nebo dýňobraní. Součástí jsou i aktivity pro děti na stáncích vystavovatelů.

Protiepidemiologická opatření

Závazná pravidla účasti/návštěvy

Závazná pravidla pro konání veletrhů a prodejních hospodářských výstav jsou stanovena v opatření Ministerstva zdravotnictví ČR č.j. MZDR 14601/2021-22/MIN/KAN ze dne 30.7.2021, v odstavci 10 a MZDR 15757/2020-56/MIN/KAN ze dne 30.7.2021.

  • Návštěvníci musí dodržovat rozestupy alespoň 1,5 m, nejde-li o osoby ze společné domácnosti.
  • Organizátor umožní využití nejvýše 75% maximální možné kapacity výstavních pavilonů.
  • Ve vnitřních prostorách pavilonů je nutné mít nasazený respirátor či jiný ochranný prostředek bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 94% (třída FFP2 / KN 95). To neplatí po dobu nezbytně nutnou ke konzumaci potravin a pokrmů včetně nápojů.
  • V případě konzumace potravin a nápojů u stolu mohou u jednoho stolu sedět nejvýše 4 osoby, s výjimkou osob ze společné domácnosti; jedná-li se o stůl s 10 a více místy k sezení, může u něj sedět více osob tak, že mezi skupinami nejvýše 4 osob, s výjimkou osob ze společné domácnosti, je rozestup alespoň 1,5 metru.

 Závazná pravidla návštěvy restauračních provozů

V případě konzumace potravin a nápojů u stolu mohou u jednoho stolu sedět nejvýše 4 osoby, s výjimkou osob ze společné domácnosti; jedná-li se o stůl s 10 a více místy k sezení, může u něj sedět více osob tak, že mezi skupinami nejvýše 4 osob, s výjimkou osob ze společné domácnosti, je rozestup alespoň 1,5 metru.
V případě návštěvy restauračních provozů uvnitř areálu (Pivovarská zahrada, Rybářská bašta a Občerstvovací zóna 202) platí navíc následující pravidla:

Zákazník musí být vždy usazen.

Zákazník nesmí vstoupit do provozovny, vykazuje-li klinické příznaky onemocnění covid-19 anebo není-li, s výjimkou dítěte do 6 let věku, na místě schopen prokázat svou bezinfekčnost následujícím způsobem:

  • Dokladem o provedeném negativním RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, který nesmý být starší než 7 dnů
  • dokladem o provedeném negativním POC testu (antigenní) na přítomnost antigenu viru 
  • Národním certifikátem o provedeném nebo dokončeném očkování, s tím, že od aplikace konečné dávky uplynulo nejméně 14 dní,
  • dokladem o prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covid-19 s tím, že uplynula doba izolace a od prvního potitivního POC antigenního nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní,
  • podstoupením preventivního antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou s negativním výsledkem.

PŘED VSTUPEM DO RESTAURAČNÍHO PROVOZU MŮŽETE TAKÉ POUŽÍT VLASTNÍ TESTOVACÍ SADU A PROKÁZAT SE NEGATIVNÍM TESTEM NA MÍSTĚ.

Samotest k otestování na místě zakoupíte na infostánku Výstaviště na ploše 307 za 60 Kč. Můžete použít i vlastní testovací sadu. Otestovat se můžete také v testovacím centru před hlavní bránou Výstaviště. V občerstvovacích zónách  budou prováděny kontroly KHS.

ZZ19_photo_0502_tm

ZZ19_photo_0538_tm

Na co se můžete těšit

Vstupné

Ceny

Plné vstupné 180 Kč / předprodej 150 Kč
Zlevněné vstupné 100 Kč / předprodej 90 Kč
Rodinné vstupné 380 Kč / předprodej 320 Kč

Otevírací doba

Čtvrtek - Pondělí 9 - 18 hod.
Úterý 9 - 17 hod.

ZÁKLADNÍ VSTUPNÉ

Platí pro děti od 6 let a dospělé do 65 let.

ZLEVNĚNÉ VSTUPNÉ

Sleva platí pro seniory ve věku 65+, pro držitele průkazu ZTP, pro studenty do 26 let.

ZLEVNĚNÉ VSTUPNÉ ZTP/P

Sleva platí pro držitele průkazu ZTP/P. Vstupenka zahrnuje 1 vstup ZDARMA pro doprovod.

RODINNÉ VSTUPNÉ

Výhodné vstupné pro rodiny s dětmi, nárok na slevu platí od 3 osob (maximální počet dospělých osob 2 a maximální počet dětí 3).

VSTUPNÉ ZDARMA

Vstupné zdarma je pro děti do 6 let a pro doprovod školních výprav. Pro vstup ZDARMA je vyčleněn speciální turniket u vstupních bran.

Slevy při nákupu vstupenky lze uplatnit na pokladně Výstaviště České Budějovice a.s. (VCB) i online.

Kupující bere na vědomí, že personál VCB může požadovat doložení nároku na slevu. V případě nedoložení bude kupující povinen cenový rozdíl uhradit. V případě nezaplacení rozdílu nebude vpuštěn do areálu.

Reakce návštěvníků na ročník 2019

Marie V., České Budějovice

Marie B.

Josef P., Plzeň

Nikola Š., Lipová, Karlovarský kraj

Jirka V.

Často kladené otázky

Mohu do areálu na kole/koloběžce?

Sice ano, ale nedoporučujeme. S ohledem na vysoký počet osob pohybujících se v areálu je nutné při jízdě dbát zvýšené opatrnosti.

Mohou do areálu také psi?

Své čtyřnohé miláčky nemusíte nechávat doma, stačí když budou na vodítku a mít náhubek.

Jaké novinky na nás letos čekají?

Novinky 47. ročníku budou zvěřejněny v průběhu roku 2021. Klademe důraz na větší pestrost zemědělských oborů, rozvíjení a podporu obchodních jednání a také, aby si Země živitelku užili zástupci všech generací včetně našich dětských návštěvníků. 

Kde se koná kulturní program a co obsahuje?

Místa konání kulturního programu a jeho obsah jsou  zveřejněny v programu Země živitelky.

Kde mohu zjistit, kde se nachází jednotlivé obory, které mě zajímají?

Informace o jednotlivých oborech najdete v programu Země živitelky a také ve speciální mapě, která bude k dispozici při vstupu do areálu.

Kde mohu zaparkovat a jaké je parkovné?

Parkování je možné v čase 6:00 – 18:30 hodin. Poslední den Země živitelky 31. 8. 2021 do 17:30 hodin.

Parkovné na den pro osobní auto je 120 Kč, pro autobus a dodávku 180 Kč a pro motorku 60 Kč. Tyto ceny a časy jsou pouze na parkovacích plochách Výstaviště České Budějovice.

Návštěvníkům Země živitelky doporučujeme využívat k parkování pouze parkovací plochy Výstaviště České Budějovice, popř. parkovací plochy na náplavce, kde můžeme garantovat výše uvedené ceny.

Je někde zveřejněn kompletní program hospodářských zvířat, myslivců, rybářů a dalších?

Ano, kompletní program je zveřejněn v programu jednotlivých dnů Země živitelky.

Jakou bránou se na Země živitelku dostanu? Od kolika a do kolika je otevřeno?

Otevřeny budou všechny brány. Na mapě, kterou si na webových stránkách můžete i zvětšit, je najdete vyznačené. Všechny dny jsou brány otevřeny od 9:00 do 18:00, pouze poslední den do 17:00.

Aktuality

ZŽ 2021:  PROTIEPIDEMIOLOGICKÁ OPATŘENÍ / ZÁVAZNÁ PRAVIDLA ÚČASTI/NÁVŠTĚVY

ZŽ 2021: PROTIEPIDEMIOLOGICKÁ OPATŘENÍ / ZÁVAZNÁ PRAVIDLA ÚČASTI/NÁVŠTĚVY

12.8. 2021 21:29:00 Závazná pravidla pro konání veletrhů a prodejních hospodářských výstav jsou stanovena v opatření Ministerstva zdravotnictví ČR č.j. MZDR 14601/2021-22/MIN/KAN ze dne 30.7.2021, v odstavci 10 a MZDR 15757/2020-56/MIN/KAN ze dne 30.7.2021.
HISTORICKÉ STROJE Z MUZEIÍ I OD SOUKROMÝCH SBĚRATELŮ UVIDÍTE NA LETOŠNÍ ZŽ 2021!

HISTORICKÉ STROJE Z MUZEIÍ I OD SOUKROMÝCH SBĚRATELŮ UVIDÍTE NA LETOŠNÍ ZŽ 2021!

22.8. 2021 17:49:00 V nově otevřeném Národním pavilonu Z bude vystavena historická zemědělská technika, a to traktory značky Zetor, které jsou součástí sbírky Národního zemědělského muzea.
DĚTSKÝ ZEMĚDĚLSKÝ SVĚT TRADIČNÍ SOUČÁST ZŽ

DĚTSKÝ ZEMĚDĚLSKÝ SVĚT TRADIČNÍ SOUČÁST ZŽ

22.8. 2021 17:44:00 Hravá farma, Dýňobraní, naučné stezky, dětská šlapací zemědělská technika, historický kolotoč a mnohem víc na letošním agrosalonu Země živitelka!
ZŽ2021: DĚTSKÝ ZEMĚDĚLSKÝ SVĚT I LETOS

ZŽ2021: DĚTSKÝ ZEMĚDĚLSKÝ SVĚT I LETOS

20.8. 2021 16:18:00 6 dní nabitého programu pro celou rodinu
UZAVŘENÍ AREÁLU VÝSTAVIŠTĚ PRO VEŘEJNOST

UZAVŘENÍ AREÁLU VÝSTAVIŠTĚ PRO VEŘEJNOST

20.8. 2021 15:40:00 20. - 25.9. a 1. - 2.9.

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI:

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI:

Záštity

Záštita prezidenta ČR

Záštita prezidenta ČR

Záštita premiéra

Záštita premiéra

Záštita ministryně pro místní rozvoj

Záštita ministryně pro místní rozvoj

Záštita hejtmanky Jihočeského kraje

Záštita hejtmanky Jihočeského kraje

Záštita primátora Českých Budějovic

Záštita primátora Českých Budějovic

Záštita rektora Jihočeské univerzity

Záštita rektora Jihočeské univerzity

Záštita rektora České zemědělské univerzity

Záštita rektora České zemědělské univerzity

Záštita prezidenta AK ČR

Záštita prezidenta AK ČR

Záštita Zemědělského svazu ČR

Záštita Zemědělského svazu ČR

Záštita AMSP ČR

Záštita AMSP ČR

Záštita nad soutěží Zlatý klas 2018

Záštita nad soutěží Zlatý klas 2018

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace