Výstaviště České Budějovice

Historie společnosti

Výstavnictví má v jihočeském regionu bohatou tradici, jejíž kořeny sahají až do poloviny 19. století. Již v roce 1848 probíhaly v Českých Budějovicích výroční trhy organizované čtyřikrát ročně. Současná činnost akciové společnosti navazuje na akce pořádané od roku 1960 jako regionální zemědělské výstavy. V té době byl areál spravován Parkem kultury a oddechu České Budějovice.

Od roku 1972 byl znám pod názvem „Zemědělské výstaviště - Park kultury a oddechu České Budějovice" a následně byl název změněn na „Celostátní zemědělská výstava Země živitelka České Budějovice". V roce 1981 přešel výstavní areál pod správu Ministerstva zemědělství a výživy ČR s názvem „Výstavnictví zemědělství a výživy České Budějovice" příspěvková organizace, jejíž název byl k 1. březnu 1991 změněn na „Park Centrum - propagační a tisková služba MZe ČR".

K 1. lednu 1994 došlo v souladu s privatizačním projektem ke vzniku Park Centra, a. s. V roce 1997 byl přijat nový název společnosti „Výstaviště České Budějovice a. s."  a nové logo. 

Z pohledu krátkodobé historie došlo k nejvýraznějšímu nárůstu výstavních aktivit po roce 1990. Díky promyšlené strategii se podařilo v průběhu uplynulých let vytvořit solidní základy prosperity celé řady výstavních akcí a upevnit tak pozici českobudějovického výstaviště mezi veletržními správami a výstavišti a zaujímat přední místo v celé České republice.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
?>