Zlatý klas

Soutěž ZLATÝ KLAS 2021

Cílem soutěže ZLATÝ KLAS je vybrat a především vyzdvihnout a ocenit špičkové výrobky a novinky z oblasti techniky a mechanizace v zemědělství, dále také z potravinářství, lesního a vodního hospodářství včetně opravárenství.

Soutěž  vyhlašuje Ministerstvo zemědělství České republiky a koná se pod záštitou ministra zemědělství v rámci Mezinárodního agrosalonu Země živitelka.

Soutěží se podle vydaného Soutěžního řádu ve 4 kategoriích:

  • rostlinná výroba
  • živočišná výroba
  • mechanizace
  • potravinářství a zpracovatelský průmysl

Přihlášené exponáty posuzuje soutěžní porota sestavená z odborníků (zástupci MZe, odborného školství, výzkumných ústavů, kontrolních institucí zemědělsko-potravinářského komplexu).

PRO KOHO JE SOUTĚŽ URČENA?

Soutěž je otevřená všem vystavovatelům s exponátem, který vystaví na Mezinárodním agrosalonu Země živitelka, nejvýše však 2 roky po sobě a za předpokladu, že tento exponát bude do 1 roku od ocenění zaveden do výroby a dodáván na trh.

NOVINKY roku 2019

V roce 2019 byla poprvé prezentace věnovaná soutěžním exponátům, aby se s nimi seznámila jak široká, tak i odborná veřejnost .

Velkou novinkou bylo hlasování návštěvníků 1. den výstavy = 1 den hlasování návštěvníků = ocenění  "ZLATÝ KLAS VEŘEJNOSTI".

 

       

 

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace